شانگهای

شانگهای   SHANGHAI

 

شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شهری که حزب کنونی چین در آن پایه گذاری شد. به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی. این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد. شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم میشود که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می‌باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد که در منتها الیه غربی آن فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد

مراکز خرید شانگهای :

شهر شانگهاي به بهشت خريد يا پاريس شرق معروف است. بنابراين اگر شما به چين سفر مي كنيد بازديد و خريد از اين شهر را از دست ندهيد. زيرا خريد بخشي خاطره انگيز از جاذبه هاي اين شهر است. مراكز خريد شانگهاي به طور مشخص به چهار ناحيه يا خيابان تقسيم مي شوند: 1- خيابان نانجينگ رود 2- نانجينگ رود شرقي 3- نانجينگ رود غربي 4- مراكز و خيابان هاي متفرقه خيابان نانجينگ رود (Nanjing Road از جمله مراكز درجه يك خريد در شانگهاي و چين است. اين شهر داراي مجموعه اي گسترده و متنوع از مغازه ها و فروشگاه ها از ساليان بسيار دور تا به امروز مي باشد. از ديگر خيابان هاي معروف شانگهاي مي توان به خيابان Huaihai اشاره كرد كه كمتر از خيابان نانجينگ معروف نيست و به ظرافت و ريزه كاري معروف است. در این خیابان شعبه هایی از مارك هاي بين المللي وجود دارد. در اين خيابان از ديدن مراكز خريد Parkson و مركز خريد و مد Maison غافل نشويد كه اعتبار اين خيابان به مراكز ياد شده است. همچنين براي خريد لباس هاي ارزان قيمت به مراكز زير حتما سري بزنيد: فروشگاه هاي خيابان Hong Kong، مركز خريد Dimei و Xiang Yang Road خيابان North Sichuan مركزي است كه كالاهاي ارزان قيمت را به شما ارائه مي كند و اولين انتخاب مردم شانگهاي است.

دیدنیهای شانگهای :
 
شانگهای هپی والی               
يك پارك موضوعي زيبا با جذالبتهاي خاص براي تمام سنين و سليقه ها است.اين منطقه بزرگ و پهناور محلي است براي كشف موضوعات علمي,فني,مهيج و سرگرم كننده است.اين پارك در وسط منطقه تفريحيShanghai Sheshan National Holiday Resort ودر 40 كيلومتري غرب منطقه پايين شهر شانگهاي واقع گرديده است .اين منطقه مساحتي بالغ بر 863000 متر مربع را شامل مي شود و داراي مناطق مختلفي ساحل آفتابي ,اوقات خوش,ساحل طوفاني,شهر معدن طلا,ساحل شانگهاي و ساير قسمتهاي گردشي و تفريحي است.
 
باغ وحش حیوانات وحشی شانگهای               
اين باغ وحش در منطقه San Zao Town از منطقه جديد Pudong ساخته شده است و 153 هكتار مساحت دارد و بيش از 200 نوع از حيوانات مختلف و كم ياب از سراسر دنيا در آن نگهداري مي شود.اين باغ وحش به 2 قسمت تقسيم ميشود:- ناحيه اي كه به صورت پياده مي توانيد در بخشهاي مختلف آن قدم بزنيد.- ناحيه اي كه بوسيله يك اتوبوس توريستي قسمت هاي مختلف آن را بازديد كنيد.- اين باغ وحش شامل 5 قسمت اصلي است.1-بخش حيوانات نمايشي 2- چهارپايان نمايشي 3-حيوانات گياه.


برج تلویزیونی اورینتال پرل              
برج تلويزيوني شهر شانگهاي است كه در پارك پودونگ Pudong واقع است و 468 متر ارتفاع دارد.

 
معبد لانگا پاگودا           
اين معبد در پارك Longhua و در جاده اي به همين نامواقع شده است و به علت مراسم خاصي كه در آن انجام مي شود داراي شهرت است.اين معبد قديمي ترين و بزرگترين عبادتگاه در شانگهاي با 1700 سال سابقه و 20000 متر مربع مساحت است.مراسم مخصوص اين معبد به نام Bell-Striking كه يكي از 8 جاذبه جهانگردي اين شهر است در 31 دسامبر هر سال اجرا مي گردد.

 
شهر قدیمی زاجیاجیاو           
در حومه شهر شانگهاي واقع گرديده است و از مناطق معروف كشور چين است كه داراي سابقه اي 1700 ساله است وداراي 47 كيلومتر مربع مساحت است.اين شهر مانند ونيز ايتاليا براي جابجايي از قايقهاي مخصوص استفاده مي شود.بر روي اين منطقه پلهاي بسيار زيبايي وجود دارد كه بايد ديد.

 
باغ یا             
از باغهاي بسيار ديدني كه الان تبديل به پارك ملي شده و در قسمت قديمي شهر واقع شده است.

رودخانه هانگپو            
اين رودخانه يكي از شعبات رود بزرگ Yangtze است كه در شهر شانگهاي جريان داردو به نام Huangxiepu يا Chunshen River نيز معروف است . اين رود از درياچه Tai سرچشمه مي گيرد و به طرف شرق جريان دارد ودر مركز شهرشانگهاي در منطقه پل Baidu با رود Wasongادغام و مناظر زيبايي را به وجود مي آورد.طول اين رودخانه 114 كيلومتر و عرض آن 400 متر است و شهر را به 2 قسمت تقسيم مي كند.

 
معبد جاد بودا          
در قسمت غربي شهر شانگهاي معبد معروف و مقدس متعلق به بودائيها وجود دارد.در سال 1882معبدي قديمي در اين محل براي حفظ 2 مجسمه سنگي بودا وجود داشت كه توسط راهبي تارك دنيا به نام Huigen به اين محل آورده شده بود ساخته شد كه بعدا در سال 1928 براي حفظ اين مجسمه ها معبد جديدي بر روي آن معبد قديمي ساخته شد.اين 2 مجسمه بودا نه تنها جزء آثار كم ياب و مقدس است بلكه جزء كارهاي چيني زيبا نيز مي باشد.بوداي نشسته داراي 190 سانتي متر قد است و بوسيله سنگهاي قيمتي و زمرد پوشانده شده است.
 
دی باند             
اين كنار گذر آبي به نام Zhongshan Dong Yi Lu نيز معروف است و يكي ااز اسكله هاي زيبا و از مظاهر شهر شانگهاي است. اين منطقه از پل Baidu تا شرق رودخانه Jinling ادامه مي يابد و حدود 1.5 كيلومتر طول دارد. با قدم زدن در اين منطقه ساحلي و اسكله اي مي توانيد در قسمت مقابل برج تلويزيوني معرف Oriental Pearl TV Tower و Jin Mao Tower را مشاهده كنيد.اين منطقه يكي از 10 مكان ديدني شانگهاي است كه ارزش قدم زدن و ديدن را دارد.مهم ترين و ارزشمند ترين مكان ديدني اين منطقه 52 پل در قسمت غربي آن است .
 
كارخانه هاي ابريشم سازي        
همانطور كه مي دانيد يكي از بهترين و اصلي ترين محصولات چين كه به عنوان گران قيمت ترين سوغات چين مشهور است ابريشم مي باشد كه كارخانه هاي شانگهاي بهترين محل براي ديدن و خريد ابريشم مي باشد.