کیپ تاون

کیپ تاون   cape town

کیپ تاون دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی و مرکز استان کیپ شرقی است.
 این شهر از نظر نظام اداری قانون گذاری در آفریقای جنوبی مرکزیت ویژه ای دارد. پارلمان آفریقای جنوبی در این شهر قرار دارد. این شهر در جنوب غربی کشور در کنار دماغه امید نیک و دقیقاٌ در جنوبی ترین بخش های قاره آفریقا قرار گرفته است.
کیپ تاون برای بندر معروفش و مراتع و پوشش گیاهی اش شهرت جهانی دارد. مزارع شهر کیپ تاون نیز دارای شهرت جهانی است و این شهر در مجموع شهری نمادین و شبه مقدس در کشور آفریقای جنوبی است و مردم آفریقای جنوبی به این شهر علاقه ای وافر دارند.


جاذبه هاي توريستي کیپ تاون :  
کیپ تاون شاید زیباترین شهر آفریقای جنوبی باشد از این رو بی دلیل نیست که بیشتر تورها اکثر اقامت خود را در این شهر برنامه ریزی می کنند. یکی از این دیدنی ها بوک آپ (Bo-Kaap) است. این منطقه یا محله که بر روی تپه ای در جنوب غربی مرکز شهر قرار دارد منطقه ای تاریخی است که اصالتا به برده هایی که از جنوب شرق آسیا به این منطقه آورده می شدند اختصاص داشته است.
با برچیده شدن نظام برده داری اما این منطقه تا حدی حالت محله های قدیمی و زندگی سنتی خود را حفظ کرده است. خانه هایی با معماری رنگی دیدگاهی عالی نسبت به شهر کیپ تاون مساجد متعدد که یاد آور حضور مسلمانان شرق آسیایی در این قسمت و از همه جالب تر تنوع خوراکی و غذایی در این منطقه است.
در این قسمت شما به دیدن موزه بوک آپ نیز می توانید بروید.
باغ طبیعی کریستن بوش (Kirstenbosch) از جمله مکان هایی است که احتمالا به صورت توری اختیاری به شما معرفی می شود.
 این باغ که کلکسیونی از گیاهان و گل های ویژه آفریقای جنوبی و کیپ تاون است از ساعت 8 صبح برای بازدید عموم باز است. برای کسانی که به گل و گیاه علاقه دارند این باغ طبیعی بسیار فرحبخش است به ویژه اینکه گیاهان نادری از سراسر آفریقای جنوبی در این باغ گردآوری شده اند.
کسانی که به تاریخ علاقه دارند و با داستان نظام تبعید نژادی یا آپارتاید در آفریقای جنوبی آشنا هستند توصیه می کنیم از جزیره روبن یا روبن آیلند (Robben Island) دیدن کنند. این جزیره که در نزدیکی ساحل کیپ تاون واقع شده زندان آپارتاید برای مخالفان و شورشیان بوده است و مهم ترین این زندانی نلسون ماندلا رهبر جنبش ضد تبعیض نژادی آفریقا بوده است.
مرکز نظام قانون گذاری و پارلمانی آفریقای جنوبی در کیپ تاون است از این رو یکی از دیدنی های این شهر پارلمان آفریقای جنوبی است.
در پارلمان شما با نظام قانوی و مجلس آفریقای جنوبی در حال حاضر و همچنین آثار به جای مانده از نظام آپارتاید قدیم آشنا می شود.
برای کسانی که به آکواریوم علاقه دارند آکواریوم دو اقیانوسی (Two Oceans Aquarium) را پیشنهاد می کنیم. این آکواریوم که در نزدیکی واتر فرانت (Waterfront) قرار دارد مکانی جالب برای دیدن جانوران دریایی اقیانوس های آرام و اطلس است چرا که کیپ تاون در نقطه تلاقی و دیدار این دو اقیانوس قرار دارد.
منطقه واتر فرانت (Waterfront) اما یکی از جذاب ترین محله ها و منطقه های کیپ تاون است که گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به این نقطه می کشاند. ساحل واتر فرانت (Waterfront) که در شیب تیبل مانتین (Table Mountain) قرار گرفته پر است از مغازه ها رستوران ها و محل ملاقات بسیاری از تورهای متعدد.
گر شما مایل باید که جزیره روبن بروید یا با هلیکوپتر بر فراز شبه جزیره کیپ پرواز کنید از واتر فرانت (Waterfront) باید تور خود را تهیه کنید. اما بی تردید دیدنی های کیپ تاون به این نقطه ختم نمی شود. تیبل مانتین (Table Mountain) و رفتن بر فراز این کوه زیبا و تماشای بندر کیپ تاون است. برای بالا رفتن تله کابین های بزرگ وجود دارد که شما را بر فراز این کوه می برد.
از ساعت 8 صبح تا 10 شب می توانید با تله کابین از این کوه بالا روید. اگر در بالای کوه خرگوش های وحشی را دیدید تعجب نکنید. سيگنال هيل (Signal Hill) مکانی دیدنی برای پیک نیک است که مناظر اطراف و همچنین چشم انداز شهر از این منطقه بسیار زیباست و رستوران های مشهوری در این منطقه وجود دارد. واتر فرانت ادونچر (Waterfront Adventures) پارک آبی نهنگ ها است وشما مي توانيد از نزديك با زندگی اين جانوران آشنا شويد. اطلاعات بیشتر


مراکز خرید کیپ تاون :

خیابان های عریض کیپ تاون به همراه فروشگاه های مملو از کالا مکانی مناسب برای خريد است، برخي از اين فروشگاهها و شاپينگ سنترها (Shopping Centers) عبارتند از وي اند اي واترفورت (V & A Waterfront) ، كانال واك (Canal Walk) ، استاديوم آن مين (Stadium on Main) ، روندبوش (Rondebosch) ، تاورن آف د سيز (Tavern of the Seas) ، تيگر ولي (Tygervalley) و گرين پوينت ماركت (Green Point Market)

 

**  تور هتل هالیدی این سندون  **  HOLIDAY INN SANDON

**تور هتل پریزیدنت  **  PH PRESIDENT 

**تور هتل انتابنیز راوینه ساید لوژ LODGE**  ENTABENIS RAVINE SIDE

**  تور هتل سان سیتی  **  SUN CITY