لارناکا

 

نیکوزیا  LEFKOSA


این شهر که پایتخت قبرس است با جمعیت 310/000 نفر اولین شهر بزرگ جزیره ‌است. در قلب جزیره جای گرفته و تنها شهر اصلی غیر ساحلی قبرس می‌باشد. نیکوزیای امروزی شهری مدرن و تمیز می‌باشد که ادارات دولتی، سفارتخانه‌ها، بسیاری از شرکت‌های خارجی، کالج‌های آمریکایی، دانشگاه قبرس و مرکز اقتصادی و تجاری کشور در آن جمع شده‌اند. نیکوزیا بعد از بحران‌های سیاسی سال ١٩٧٤ در این کشور، به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. بعد از برلین، نیکوزیا تنها پایتخت دنیاست که با کشیدن مرزی از شمال به جنوب، به نام خط سبز، دو تکه شده است. با این‌که نیکوزیای شمالی و نیکوزیای جنوبی به هم چسبیده هستند و رفت و آمد برای اهالی منطقه با مجوز امکان‌پذیر است، ولی به هر حال زیر نظر دو حکومت متفاوت اداره می‌شوند: نیکوزیای شمالی مربوط به کشور ترکیه است و به لفکوشا معروف است و نیکوزیای جنوبی، که لفکوزیا نامیده می‌شود، پایتخت رسمی کشور قبرس به حساب می‌آید.


تاريخچه نیکوزیا :
نیکوزیا بعد از بحران‌های سیاسی سال ١٩٧٤ در این کشور، به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. نیکوزیا تنها پایتخت دنیاست که با کشیدن مرزی از شمال به جنوب، به نام خط سبز، دو تکه شده است. با این‌که نیکوزیای شمالی و نیکوزیای جنوبی به هم چسبیده هستند و رفت و آمد برای اهالی منطقه با مجوز امکان‌پذیر است، ولی به هر حال زیر نظر دو حکومت متفاوت اداره می‌شوند: نیکوزیای شمالی مربوط به کشور ترکیه است و به لفکوشا معروف است و نیکوزیای جنوبی، که لفکوزیا نامیده می‌شود، پایتخت رسمی کشور قبرس به حساب می‌آید.

مراکز خرید نیکوزیا :

اگر گشت‌زدن در بازارهای محلی و دیدن بساط‌های رنگارنگ زیورآلات سنگی و صدفی، لباس‌ها و صندل‌های تابستانی هم برای شما جالب است، یکشنبه‌بازار لفکوشا را از دست ندهید.

 

**  تور هتل آتلانتیکا میرامار     **   ATLANTICA MIRAMAR

**  تور هتل آتلانتیکا اوسیس   **   ATLANTICA OASIS

**  تور هتل  الیاس بیچ   **   ELIAS BEACH 

**  تور هتل آپولونیا بیچ   **   APOLONIA BEACH

**  تور هتل سنت رافایل   **  SAINT RAPHAEL

**  تور هتل آرسینو بیچ   **  ARSINO BEACH

**  تور هتل گلدن ارچ    **   GOLDEN ARCH

**  تور هتل سان هال   **  SUN HALL

**تور هتل گلدن بای  **  GOLDEN BAY

**  تور هتل پالم بیچ   **  PALM BEACH

**تور هتل هنیپا  **   HANIPA