سامویی

 

سامویی  SAMUI

سامویی یکی از بی نظیرترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحل شنی سفید و آب های درخشان خلیج تایلند است. سامویی، جدیدترین جزیره ای است که مقصد گردشگران تایلند شده و علاوه بر آن در جهان نیز به عنوان استراحتگاهی آرام و زیبا شناخته شده است.
سامویی، سومین جزیره بزرگ تایلند با مساحت ۲۲۸ کیلومتر مربع است و حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد. این جزیره در سال های اخیر با صنعت گردشگری بسیار رونق گرفته و وجود فرودگاهی بین المللی، دسترسی به آن را میسر ساخته است. سامویی در ۶۸۵ کیلومتری بانکوک و در سواحل شرقی تایلند قرار دارد و مدت پرواز از بانکوک به مقصد سامویی ۷۰ دقیقه است.
نام کامل این جزیره کو سامویی است که کو در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام ساموی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است. بزرگترین و شلوغ ترین ساحل سامویی، ساحل چاونگ  و لامای  است که در شرق این جزیره قرار دارند و دارای هتل ها، رستوران ها و سرگرمی های زیادی هستند. در عین حال شمال این جزیره نیز دارای سواحل آرام و پرطرفداری است که باپت و منام  از جمله این سواحل هستند.
غواصی یکی از پرطرفدارترین سرگرمی ها در سامویی و جزایر اطراف آن است و تمام امکانات این کار حتی برای افراد بی تجربه نیز مهیاست! از جمله جاذبه های سامویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مجسمه بودای بزرگ  با ۱۲ متر ارتفاع،
صخره های پدربزرگ و مادربزرگ مزرعه مارها پارک پارادایز ، باغ پروانه ها پیست اتومبیل رانی ، خانه باستانی  سه آبشار زیبا در جنگل، صخره واژگون  
نخستین بار در سال ۱۹۷۱ گردشگران وارد سامویی شدند و از آن پس این جزیره مورد توجه و اقبال روز افزون گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است. جاذبه های طبیعی این جزیره شامل بسترهای مرجانی، آبشارها و صخره هایی است که در آن واقع شده اند. به جز جزیره بزرگ سامویی چند جزیره کوچک نیز در اطراف آن قرار دارند: جزیره پنگان ( که به برگزاری جشن ماه کامل شهرت دارد )، جزیره دائو ( یکی از بهترین مکان ها برای غواصی ) و پارک دریایی انگ تونگ ( که مجمع الجزایری شامل جزیره های بسیار کوچک است)و برای دیدن آن بهترین راه استفاده از قایق پارویی است.

 

*IBIS USM *تور هتل 3 ستاره آیبیس

*SUMUIPALMBEACH *تور هتل 5 ستاره سامویی پالم بیچ

*CENTARAGRANDBEACH *تور هتل 5 ستاره سنتارا گرند

*CHABA CABANA USM *تور هتل 4 ستاره چاباکابانا

*SHASA USM *تور هتل 5 ستاره شاسا

*LE MERIDIEN USM *تور هتل 5 ستاره لمردین

*QSIGNATURE USM *تور هتل 4 ستاره کیوسیگنچر

*NORABURI *تور هتل 5 ستاره نوراباری