ویزای توریستی تایلند

ویزای تایلند

ویزای توریستی تایلند برای افرادی که به قصد گردشگری وارد کشور پادشاهی تایلند می‌شوند، صادر می‌گردد. مدت اعتبار ویزای توریستی تایلند ، سه ماه پس از صدور است و می‌توانید به مدت ٣٠ یا ٦٠ روز در تایلند اقامت داشته باشید، از اماکن توریستی دیدن کنید و به اندازه‌ی مجاز گمرکییعنی ٣٠کیلوگرم- اجناس دلخواه خود را بخرید. برای درخواست روادید توریستی تایلند ، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود؛ ( در مورد روادید تجاری یا روادید بلندمدت، مقررات متفاوت است و حضور متقاضی به منظور مصاحبه ضروری است).
توجه: ویزای تایلند  به شما امکان کار و تجارت نمی‌دهد و در صورتی که بدون اجازه‌ی کار، اقدام به اشتغال نمایید، طبق قانون با شما برخورد خواهد شد.
اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزای تایلند  است. این فرم را می‌توانید از سایت سفارت پادشاهی تایلند در ایران دریافت کنید. فرم تقاضای روادید باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به طور جداگانه تکمیل شود.
آدرس سفارت تایلند در تهران : خیابان بهارستان، پارک امین‌الدوله، شماره ٤


مدارک موردنیاز مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای روادید باید به بخش روادید کنسولگری پادشاهی تایلند، ارائه دهید، این‌ها هستند:

گذرنامه باید حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد

  عکس واضح زمینه روشن که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد : یک عدد.


3: بلیط رفت و برگشت قطعی شده.

روادید کشور پادشاهی تایلند به دو صورت ویزای عادی تایلند و ویزای  فوری تایلند صادر می‌گردد. صدور ویزای عادی یک هفته و صدور ویزای فوری یک یا دو روز کاری زمان می‌برد همچنین در صورت داشتن بلیط ائامه مسیر می توانید در خواست ویزای دبل تایلند  نمایید .
توجه:
- اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را داشته باشید، باید بهاداره‌ی مهاجرت بروید و تقاضای تمدید روادید یا تغییر نوع روادید بدهید.
- اگر از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ی ورود مجدد بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید. مدارکی که برای این کار نیاز دارید:
· کپی گذرنامه ( صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود)
· فرم تکمیل شده TM-8؛ در اداره مهاجرت به شما داده می‌شود.
· پرداخت مبلغ ١٠٠٠ بات برای یک‌بار ورود مجدد و مبلغ ٣٨٠٠ بات برای چند بار ورود مجدد.
- در صورتی که به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان روادید، در تایلند اقامت داشته باشید، بر خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونی شما یک روز باشد یا یک ماه؛ اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبه‌رو خواهید شد

قیمت ویزای تایلند
عادی سینگل : 47 یورو
عادی دبل : 77 یورو

برای کسب اطلاعات تکمیلی با شماره 88961494 تماس حاصل نمایید

برای درخواست ویزای تایلند کلیک نمایید

برای درخواست تورتایلند کلیک نمایید

در صورت وجود سؤال لطفا اینجاکلیک نمایید