امارات

کشور امارات متحده‌ی عربی اتحادیه‌ای مشتمل بر7امیرنشین است، که در شبه‌جزیره‌ی عربی در جنوب غربی آسیا بر روی خلیج فارس قرار دارد و در مجاورت عربستان و عمان واقع میباشد. هفت ایالت امارات که امیرنشین نامیده می‌شوند شامل؛ ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، رأس‌الخیمه، ام‌القواین و الفجریه است. مساحت امارات ٨٣.٦٠٠ کیلومتر مربع و جمعیت آن، ٤ میلیون و ٤٤٤ هزار نفر است. پایتخت این کشور ابوظبی است که مرکز صنعتی، سیاسی و فرهنگی امارات به شمار می‌رود. مذهب رسمی امارات، اسلام و زبان آنان عربی است. امارات متحده‌ی عربی هفتمین منبع ذخیره‌ی نفتی جهان را داراست.
نخستین نشانه‌ها از سکونت بشر در این کشور، به عصر حجر باز می گردد. مدارکی موجود است مبنی بر این که حدود ٥٥٠٠ سال پیش از میلاد مسیح، ارتباط این منطقه با دنیای خارج- به ویژه با ایران که در شمال امارات است- گسترش یافت. تجارت خارجی، درون مایه‌ی اصلی تاریخ این ناحیه‌ است، که همچنین در دوره‌های اخیر پیشرفت بسیاری داشته و خود این پیشرفت را، مدیون اهلی کردن شترها در پایان دومین هزاره‌ی پیش از میلاد مسیح است
 
موقعیت جغرافیایی امارات 
امارات متحده عربی با مساحت کلی ۸۲۸۸۰کیلومتر مربع، از شمال و شمال غربی به خلیج، از جنوب و جنوب غربی به عمان و عربستان سعودی، از سمت غرب به قطر و عربستان سعودی، و از سمت شرق به دریای عمان و عمان محدود می‌شود. طول و عرض جغرافیایی این کشور تقریباً از ۲۶/۰۸تا ۲۲/۵عرض شمالی و ۵۵/۵تا ۵۸/۳۷شرقی می باشد.