آفر مالزی 97

فایل pdf
تابستان 97
7شب و 8 روز
ماهان ایر
تعداد بازدید : 520
بروزرسانی : 1397/10/12
تاریخ انقضا : 1399/12/29
شهر(ها) :
کشور(ها) : مالزی ,

آفر مالزی 97 

نام هتل درجه قیمت
SANI 3* 1.770
SANDPIPER 3* 1.790
FLAMINGO 3* 1.830
HOLIDAY INN WXPRES 3.5* 1.980
DMAJESTIC 4* 2.105
METRO 360 4* 2.160
NOVOTEL 4* 2.210
CONCORDE 4* 2.260
ROYAL CHOULAN 5* 2.420
RENESANSE 5* 2.420
MAYA 5*TOP 2.420
SHERATON 5*TOP 2.565
 

 
 
خدمات:
پرواز ماهان ایر
 
توضیحات:
پرواز چارتر و غیر قابل استرداد می باشد.

پرداخت 50%مبلغ تور الزامی است.
 
تاریخچه مالزی
تاریخ مالزی به 4 دسته ی قرن های آغازین، دوران استعماری و دوران استقلال و پس از استقلال تقسیم می شود. قرون آغازین به 40000 سال پیش از میلاد رد ساراواک باز می گردد دوران استعماری در سال 1819 آغاز شد و پس از شکست ژاپن در جنگ جهانی مالزی به استعمار انگلیسی ها در آمد. در سال 1957 مالزی استقلال خود را اعلام نمود و دوران پس از استقلال تاکنون ادامه دارد.
درباره مالزی 
مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. این کشور از شمال با تایلند، از جنوب با سنگاپور و از غرب با اندونزی همسایه می یاشد. مساحت این کشور 758.329 کیلومتر مربع و جمعیت آن 17/27 میلیون نفر است. زبان رسمی باهاسا مالایا است ولی زبان انگلیسی به صورت گسترده صحبت می شود. دین رسمی این کشور اسلام است.
آب و هوای مالزی معتدل استوایی و واحد پول این کشور رینگیت می باشد. این کشور دارای 13 استان است و پایتخت این کشور کوالالامپور می باشد. ساکنان مالزی به سه نژاد مالایی، چینی و هندی تقسیم می شوند. مالایی ها 68%، چینی ها 25%، و هندی ها 7%، و باقی ساکنان مالزی را یوراشیان (اروپا ـ آسیایی ها) و مردم ایالت صباح و ساراواک تشکیل می دهند.
دیدنیهای مالزی
برج مخابراتی کوالالامپور:
این برج با ارتفاع 421 متر پنجمین برج بلند دنیا به شمار می رود . سالن بازدید آن در طبقه ی اول بالای برج در ارتفاع 228 متری قرار دارد . 
مسجد ملی:
گنبد ستاره ای مسجد نماد 13 استان مالزی و اصول 5 گانه دین اسلام می باشد.
پارک پروانه ها پارک پرندگان و باغ ارکیده:
پارک پروانه ها پارک سرپوشیده ای دارای بیش از 6 هزار پروانه در یکصد و بیست گونه مختلف در اندازه ها رنگها و اشکال متنوع می باشد.
باغ پرندگان شامل بیش از 3000 پرنده در 200 گونه ی محلی و غیر محلی می باشد که در 4 منطقه ی مجزا نگهداری می شوند.
باغ ارکیده که در آن نیز بیش از 500 نوع از این گیاه با رنگ و گلهای متفاوت دیده می شود. در این با بیش از 800 نوع از گل های ارکیده مالزی وجود دارد.
بر ج های دوقلوی پتروناس:
این دو برج با 425 متر ارتفاع و 88 طبقه بلندترین برج های دوقلوی جهان می باشند.
دامنه های فریزر هیل:
این تفریگاه شامل جاذبه های توریسنتی مانند دیواره های درختان جنگلی باغچه های گل سوارکاری و تیراندازی و قایق سواری و اسب سواری می باشد.
بلندی های برجایا:
این مجموعه یا بناهایی به سبک معماری قرن 16 دهکده های منطقه آنراس فرانسه که در ارتفاع 800 متری از سطح دریا واقع شده است که تنها 40 دقیقه با کوالالامپور فاصله دارد. دهکده ژاپنی ها از دیگر دیدنی های این منطقه است.
بلندیهای گنتینگ:
مجموعه تفریحی گنتینگ هایلند در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا واقع شده است. این مجموعه شامل بزرگترین مجموعه هتلهای دنیا، زمین گلف، تله کابین، شهربازی و رستورانهای متنوع و مراکز خرید می باشد.
بلندی های کامرون:
این منطقه ی کوهستانی با ارتفاع1500 متر بالاتر از سطح دریا 4 ساعت با کوالالامپور فاصله دارد. جاذبه های این منطقه کشترازهای چای، باغچه های پلکانی گل، شکوفه های رنگارنگ باغ های میوه و مزارع توت رنگی می باشد.
پارک آبی و مجموعه تفریحی سان وی:
این مجموعه شامل مرکز خرید، سالن بولینگ، زمین اسکی روی یخ رستوران های متنوع و پارک آبی به همراه با وحش و شهریاری می باشد.
مجموعه سرزمین عجایب :
این مجموعه شامل بازدید از اتاق یخی، مرکز خرید ماینز، رستوران، قایق سواری، موزه سکه ها و رقص نور و رقص فواره ها می باشد.
پوترا جایا:
این شهر پایتخت جدید سیاسی ـ ادرای مالزی است. مسجد بی نظیر پوترا با قابلیت پذیرش 15000 نمازگزار در این شهر است هفت پل بر روی دریاچه ی مصنوعی این شهر واقع شده که اولین آن پل پوترا با 435 متر برگرفته از پل خواجوی اصفهان است.
آکواریوم کوالامپور:
این مجموعه واقع در مرکز شهر کوالالامپور می باشد و با 60000 فوت مربع شامل انواع گونه های ماهی و آبزیان می باشد.
معبد تین هو:
این معبد بر روی یک تپه قرار گرفته و وقف سه الهه ی چینی است.
جزیره پنانگ:
این جزیره در شمال مالزی واقع شده است. از دیدنیهای این جزیره می توان به ساحل بسیار زیبا، دهکده های ماهیگیری، مزرعه پروانه، معبد مارها، تپه ی پنانگ و قلعه ها و برج های دوره استعماری اشاره کرد. غذاهای پرتنوع این شهر در ساسز مالزی مشهور می باشد.
مجموعه آفاموسا:
این مجموعه دارای شهربازی پارک آبی، سینمای چهاربعدی، باغ وحش، سافاری، کارنوال شبانه و آتش بازی میباشد.
پورت دیکسون:
شهری ساحلی که تنها یک ساعت و نیم با کوالالامپور فاصله دارد.
وضعیت فرهنگی و اقتصادی مالزی
مالزي داراي حكومت سلطنتي مشروطه فدراتيو مي باشد كه اسماً توسط بالاترين مرجع قانوني و مجلس مقننه كه شامل دو مجلس سنا و شورا مي باشد اداره مي شود
از نظر اقتصادي ، صنعت بزرگترين بخش اقتصاد مالزي را تشكيل مي دهد. توريسم و مواد اوليه مانند نفت، روغن نخل، لاستيك طبيعي و چوب نيز سهم مهمي در اقتصاد مالزي دارند.
مالزی درحال پيشرفت سريع در صنايع بخصوص الکترونيک و خودرو ميباشد. وجود سنگاپور و هنگ کنگ قطب های بزرگ  اقتصادي؛ ژاپن دومين کشور صنعتی دنيا؛ چين بزرگترین کشورصادرات ارزان قيمت؛ هند و استراليا در اطراف اين کشور؛ تنوع خاصی در نژاد و زبان ساکنان مقيم اين سرزمين بوجود آورده است و کمک مهمی برای ترقی آن کشور ميباشد.
هم اکنون بیش از 40 هزار دانشجوی خارجی از 150 کشور دنیا در مالزی مشغول به تحصیل می باشند . حضور دانشگاههای معتبر جهان برای اجرای دوره های آموزشی مشترک با دانشگاههای مالزی سبب افزایش ورود دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل به این کشور شده است . سالانه حدود 25  میلیون گردشگر خارجی وارد مالزی می شوند و این کشور را به مکانی بین المللی برای جذب گردشگران تبدیل کرده است.
كشوري در قلب آسيا با فرهنگها، جاذبه ها و ديدنيهاي متفاوت كه مانند ظرفي جوشان و پر هيجان مذاب كه نژادها و اديان مختلف مالايي، هندي، چيني و ديگر افراد با همديگر در صلح و صميميت زندگي مي كنند. كشور زيبايهاي بي حد و مرز كه با آسمان خراشهاي بلند به خانه هاي سنتي طويل اشراف دارد. با داشتن زيبا ترين سواحل و مناطق شنا  در دنيا، مي تواند محلي براي گريز از فعاليتهاي روزانه باشد. سواحلي بسيار زيبا در قلب آسيا با شنهاي سفيد و درخشنده كه كيلومترها در حاشيه آبهاي خوش رنگ جزيره استوايي امتداد دارد.
جمعيت کشور مالزی :اين كشور داراي جمعيتي بالغ بر 25 ميليون نفرمي باشد. بنا به اطلاعات آماري مالزي نرخ رشد جمعيت در حدود 1.78% مي باشد كه از 4 فرقه اصلي 50.4% مالايي، 23.7% چيني، 11% بومي هاي اوليه و 7.1% را هنديان تشكيل مي دهند.
زبان رسمی مردم مالزی
زبان رسمی اين کشور مالائی می باشد اما زبان انگليسی به صورت گسترده در محاورات استفاده ميگردد.
واحد پول مالزی
واحد پول مالزی رينگيت مالزیMalaysia Ringgit - RM می باشد که به 100 واحد کوچکتر تقسيم شده است.
ساعت رسمی مالزی
ساعت رسمی مالزی 8 ساعت جلوتر از زمان مبداء گرينويچ است که در مقايسه با ايران در شش ماه اول سال شمسی زمان در مالزی5/3 ساعت جلوتر از ايران بوده و در شش ماه دوم سال (بخاطر تغيير ساعت رسمی در ايران) اين اختلاف 5/4 ساعت می باشد.
مذهب
مذاهب مختلفی در کشور مالزی وجود دارد. اما دین اسلام به عنوان دین رسمی این کشور است. دین های بودایی و هندو و مسیحیت از دیگر دین های رایج در این کشور است. در واقع در این کشور هر فرد آزاد است که دین خود را خود انتخاب کند.
خرید
بازارهای ارزان برای نیازهای روزانه در 7 روز هفته و از ساعت 10 صبح موجود است .همچنین شما میتوانید از بازارهای سنتی در کشور مالزی لذت ببرید..
آب و هوا:
آب و هوای این کشور استوایی است و هوای آن در تمام طول سال گرم می باشد. دمای هوا در حدود 21 تا 32 درجه سانتیگراد است و بارندگی سالانه در محدوده 2000 تا 2500 میلی لیتر می باشد.
مردم:
سه نژاد اصلی کشور، مالایی، چینی و هندی به همراه اقوامی دیگر چون کاداسان، دوسونز، ایبان و سایر گروههای نژادی بافت چند فرهنگی مالزی را تشکیل می دهند
  


 

 
 
 
 
    هتل مرتبط یافت نشد