تور آلانیا نوروز99

فایل pdf
نوروز 99
6شب و 7 روز
ماهان
تعداد بازدید : 517
بروزرسانی : 1398/10/24
تاریخ انقضا : 1399/2/1
شهر(ها) : آلانیا ,
کشور(ها) : ترکیه ,

تور آلانیا نوروز99

هتل DBL  
SNG
 
CHWB
 
CHNB
ARTEMIS PRINCESS 5*HB 5895 6795 5295  
 
 
 
4195
 
LIMONCELLO KONAKLI 5*ALL 6195 7295 5495
EFTALIA AQUA HOTEL 5*UALL 7195 8545 5895
XAFIRA DELUXE RESORT 5*UALL 7345 8895 5895
LONG BEACH HARMONY 5*UALL 7695 10445 5995
LONG BEACH RESORT 5*UALL 8195 11195 6295
RUBI PLATINUM 5*UALL 8895 11195 6595
    با پرواز ماهان (فرودگاه دنیزلی)
با اقساط 3 ماهه
     
*خدمات:
بلیط رفت و برگشت ، 6شب اقامت با خدمات مربوط ، ترانسفر فرودگاهی ، راهنمای فارسی و بیمه مسافرتی
 
بیمه افراد بالای 65 سال جداگانه محاسبه می شود.
آلانیا (به ترکی استانبولی: Alanya) که پیشتر عَلائیه (به ترکی استانبولی: Alaiye) نام داشت، شهری تاریخی در ترکیه است که در ۱۳۵کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. در این شهر اماکن گردشگری فراوانی وجود دارد.
 
آلانیا (علائیه) از شمال به رشته کوه‌های توروس و از جنوب به دریای مدیترانه و از شرق به قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات و سیده منتهی می‌شود. آلانیا به دلیل موقعیت استراتژیکی خود که در یک شبه جزیرهٔ کوچک در دریای مدیترانه در پایین کوه‌های توروس قرار گرفته‌است همیشه به عنوان یک دژ محکم برای بسیاری از امپراطوری‌های مستقر در مدیترانه مانند بطلمیوسی و سلوکی و روم و بیزانس و امپراطوری عثمانی به‌شمار رفته‌است. آلانیا بزرگترین اهمیت سیاسی خود را در قرون وسطی تحت حکومت سلطان علاءالدین کیقباد که نام شهر از اسم او گرفته شده بدست آورد. بسیاری از نقاط دیدنی و تاریخی آلانیا آثار بجا مانده از سلطان کیقباد است مانند برج قرمز و کارخانه کشتی سازی و قلعه آلانیا است.
آب و هوای آلانیا
 
آب و هوایشهرآلانیا در تابستان گرم و در زمستان بارانی و مرطوب است .در کل آلانیا دارای آب و هوای مدیترانه ای است که امکان بارش برف در آن صفر است . آلانیا به "جایی که خورشید لبخند می زند" معروف است که علت این شهرت این است که آلانیا دارای تابستان های گرم و طولانی است که بارش باران در آن فقط مختص زمستان می باشد.
در مجاورت دریا در آلانیا کوه های توروس(TORUS)قرار دارند که موجب ایجاد مه و رنگین کمان در هنگام صبح می شوند.متوسط دمای دریا در آلانیا 21٫4 درجه سانتیگراد و درماه آگوست 28 درجه سانتیگراد می باشد
گردشگری آلانیا
 
آلانیا از توریستی ترین شهرهای ترکیه است که اماکن تاریخی و گردشگری فراوانی دارد و توریست های زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می کند. آلانیا بیشترین گردشگران را از کشورهای آلمان , دانمارک , کشورهای اسکاندیناوی و روسیه دارد این شهر زیبا به علت داشتن ساحل های ماسه ای ، آب وهوای مدیترانه ای , نرخ مناسب هتل ها درآمد بالایی را از بخش گردشگری دارد.
 
در اولین نگاه به آلانیا ،قلعه سلجوقی را مشاهده خواهید کرد که از آثار بجای مانده از سده سیزدهم و سلطان علاءالدین کی قباد است .این قلعه یکی از قدیمی ترین قلعه های دنیا محسوب می شود که در آلانیا واقع شده است و از ساحلی زیبا بهره مند است.
قلعه آلانیا شامل کلیسای آیا یورگی ، مسجد سلطان سلیمان قانونی ، آرامگاه سلطان آکشابه ، ، اماکن باستانی ،حمام سلجوقی، آرامگاه سیتی زینب کاخ سلطان علاء الدین ، آب انبارهای کوچک و بزرگ ، فانوس دریایی و زندان بوده و یک خزانه تاریخی است. از دیگراماکن تاریخی و معروف آلانیا برج هشت ضلعی تاریخی کیزیل کوله است که داراری زیبایی های فراوانی است.
آلانیا غارهای طبیعی بسیار زیبایی دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید و از زیبایی آن به وجد بیایید. این غارها عبارتند از :غار فسفری که مقر اسارت زنان توسط دزدان دریایی بوده و غار داملاتاش و غار عشاق و غار دختران .
در نزدیکی غار داملاتاش نیز موزه مردم شناسی قرار دارد که می توانید از آن دیدن کنید .در 15 کیلومتری شرق آلانیا تفرجگاه دیم چای قرار دارد که منطقه ای رویایی و بی نظیر در آلانیا است . از بهترین و زیباترین سواحل ترکیه ، ساحل آلانیا است که دارای آفتاب درخشان و آب های زلال است.
 
در امتداد ساحل آلانیا خیابان هایی قرار دارندکه پر از رستوران و مغازه هستند همچنین آلانیا دارای مراکز فروش صنایع دستی، پوشاک و محصولات چرمی، جواهرآلات، بوتیکا و فروشگاههای متنوع لباس و … هستند که با دیدن از آن ها می توانید سوغاتی مورد نظر خود را تهیه کنید.