تور زمینی ارمنستان نوروز 99

فایل pdf
نوروز 99
4 شب و 5روز
زمینی
تعداد بازدید : 362
بروزرسانی : 1398/10/29
تاریخ انقضا : 1399/1/31
شهر(ها) : ایروان ,
کشور(ها) : ارمنستان ,

تور زمینی ارمنستان نوروز 99

 
CHNB CHWB TRP SGL BDL HOTEL
 
 
 
1500
 
1900 2150 3050 2150 NUR3*
2100 2550 3670 2550 REGINEH 3*
2150 2700 3720 2800 SHIRAK 3*
2200 2750 3800 2850 NIARI 4*
2250 2850 3850 2950 AQUATEK 4*
2400 3070 4470 3270 ROYAL PLAZA / ARARAT 4*
                                 
خدمات تور:
 حرکت گروهی با اتوبوس 25 نفره VIPتخت شو – 4 شب و 5 روز اقامت با صبحانه–2 گشت رایگان با نهار –بیمه -  لیدر ، سیمکارت
 
   توضیحات :
  تور چارتر و غیر قابل کنسل کردن می باشد
  پرداخت 70 درصد کل مبلغ تور در زمان ثبت نام الزامی است

 

 

 

آشنایی مختصر با شهر ایروان

 

 ایروان، پایتخت و مرکز فرهنگی، اقتصادی و اداری کشور ارمنستان است و بزرگترین شهر این کشور همسایه محسوب می شود. این شهر عنوان یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های جهان را از آن خود کرده و تاریخچه ای به درازای چندین هزار سال دارد. البته خوب است بدانید گرچه ایروان بزرگترین شهر ارمنستان است اما با این حال وسعت چندانی ندارد و در مقایسه با شهرهای بزرگ ایران مانند تهران و مشهد، شهری کوچک به نظر می آید. وسعت این پایتخت ارمنی برابر با ۲۲۳ کیلومتر مربع است و جمعیتی در حدود ۱,۰۷۵,۸۰۰ نفر را در خودش جای داده است. وقتی ایروان را برای خوش گذرانی و تفریح انخاب می کنید، می توانید به سراغ میدان جمهوری، کاسکاد یا آبشار ایروان و یا موزه های جذاب و متفاوت این شهر بروید. اگر هم دلتان می خواهد بازدید از اماکن تاریخی را در برنامه خود جای بدهید، به سراغ معابد گغارد، گارنی و یا تاتو بروید. در ادامه برای آشنایی با دیگر ویژگی های ایروان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

زبان رسمی ارمنستان ارمنی است و از جمله زبان های خارجی و رایج در این کشور می توان به روسی و انگلیسی اشاره کرد. به دلیل تاریخچه این کشور که زمانی جزو اتحاد جماهیر شوروری بود، بسیاری از بومیان این کشور نیز تسلط بسیار خوبی به زبان روسی دارند. با این همه حتی اگر در موقعیتی قرار گرفتید که با مردم محلی رو به رو شدید و زبان آن ها را هم بلد نبودید، اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و با استفاده از راه های بی شمار ارتباط برقرار کردن چون زبان بدن و یا نوشتن و یا برنامه های موبایلی مختلف، ارتباط برقرار کنید.

ساعت رسمی ارمنستان ۳۰ دقیقه از ایران جلوتر است.

 اغلب مردم ایروان مسیحی هستند و پیروی کلیسای حواری ارمنی هستند.

- پیش شماره و شماره های ضروری:

کد تلفن کشور ارمنستان: ۳۷۴+

 

کد تلفن شهر ایروان: ۱۰

شماره پلیس: ۱۰۲

شماره آمبولانس: ۱۰۳

شماره آتش نشانی: ۱۰۱

پراتورهای راه دور: ۱۰۵

پایانه هوایی: فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس | Zvartnots International Airport در ۱۲ کیلومتری غربی شهر ایروان

 به طور کلی بیمه مسافرتی جامع برای تحت پوشش قرار دادن سرقت، خسارات مالی و مشکلات پزشکی برای سفرهای خارجی بسیار توصیه می شود.

 

واحد پول ارمنستان و سطح قیمت کشور:

پول رایج ارمنستان درام است که با  کد AMD شناخته می شود و هر ۱ درام ارمنستان (معادل ۲۰ تومان) است. باید بدانید به طور کلی ارمنستان، کشور ارزان قیمتی برای ایرانیان محسوب می‌شود.

سکه های رایج در ارمنستان: ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ درام و اسکناس های موجود نیز ۵۰۰ (خاکستری)، ۱۰۰۰ (سبز و صورتی)، ۵۰۰۰ (زرد و سبز)، ۱۰۰۰۰ (ارغوانی)، ۲۰۰۰۰ (زرد و قرمز و قهوه ای)، ۵۰۰۰۰ (قرمز و قهوه ای) و ۱۰۰۰۰۰ درام (آبی و قهوه ای) هستند.

 

برای تبدیل ارز دو راه در پیش دارید:

1- در ایران دلار بخرید و آن را در صرافی ها یا فروشگاه های بزرگ ارمنستان به درام تبدیل کنید. حسن انجام این کار، تبدیل ارز بدون پرداخت سود است.

2- برای دریافت درام ارمنستان باید به شعب بانک‌ِ ملی در سطح شهر مراجعه کنید.

 

راه های سفر به ارمنستان و هزینه ها

راه های سفر به ارمنستان کاملا بستگی به روحیه و میزان هزینه مد نظر شما دارد. می‌توانید همه چیز را بسپرید به تورگردانان و فقط هزینه مشخص را پرداخت کنید و یا به دلیل هیجان و ماجراجویی بیش تر، خود وارد کار شوید، برنامه ریزی کنید و دست به سفر بزنید. با این حال هر راهی هزینه های متفاوتی در پیش روی شما می‌گذارد که بررسی کردنش ذهن شما را برای انتخاب بهتر روشن می‌کند.

 

 

راه‌های مختلف سفر به ارمنستان عبارت اند از:

1- تورهای ارمنستان: ۱) زمینی ۲) هوایی

۲- سفر شخصی: ۱) هواپیما  ۲) اتوبوس ۳) ماشین شخصی

بهترین فصل‌های سفر به ارمنستان، بهار و پاییز هستند. در این فصل‌ها آب و هوای این کشور بسیار متعادل و اغلب روز‌ها تا حدودی گرم است و برخی روز‌ها نیز باران می‌بارد. در بهار‌های ارمنستان باید با خود لباس‌های مختلفی همراه ببرید، زیرا شرایط آب و هوایی در این فصل تغییرات زیادی را به خود می‌بیند. توجه داشته باشید که مردم ارمنستان مانند اروپایی‌ها لباس می‌پوشند و در این خصوص نباید هیچگونه نگرانی‌ای داشته باشید.

 

جاذبه‌ها

بازدید از دیدنی‌های ایروان شامل هاراپاراک(میدان جمهوری)، میدان اپرا، کاسکاد، کلیسای گریگور لوسارویچ، مجسمه مادر ارمنستان(مایرهایاستان)، پارک پیروزی(هاغتاناک پارک)، معبد گارنی، کلیسای گغارت، مراکز خرید شهر ایروان

گشت‌های اختیاری: کلیسای اچمیازین، دریاچه سوان، دره گل‌ها (زاخکاذور)، کلیسای ساحلی سوان، مرکز خرید دالما و رستوران‌های پاروانا و...

سفر به ارمنستان ویزا نمی‌خواهدبه همین دلیل سفر به این کشور بسیار اسان است.