تور لحظه آخری استانبول اسفند 97 پرواز قشم ایر

زمستان 97 (دی بهمن اسفند)
5 شب و 6 روز
پرواز قشم ایر
تعداد بازدید : 1453
بروزرسانی : 1397/10/16
تاریخ انقضا : 1399/12/29
شهر(ها) : استانبول ,
کشور(ها) : ترکیه ,

تور لحظه آخری استانبول اسفند 97 پرواز قشم ایر

 


هتل درجه قیمت تاریخ مدت
آکسارا 3* 750.000 30 oct---5 nov 5  شب
سیتی سنتر تکسیم 4* 1.050.000
  خدمات تور: 
بلیط رفت و برگشت  قشم ایر- صبحانه به تعداد شب های  اقامت درهتل – ترانسفرفرودگاهی – بیمه مسافرتی - یک گشت شهری باناهار - راهنمای فارسی زبان
توضیحات:
*پرواز وهتل چارترغیرقابل استرداد می باشد.
*پرداخت60%مبلغ توربه هنگام ثبت نام الزامیست.
*مسئولیت کنترل پاسپورت مسافرین بابت هرگونه ممنوعیت خروج ازکشور به عهده مسافروتاریخ اعتبارآن به عهده مسافر ثبت نام کننده می باشد.

استانبول پایتخت تاریخی کشور ترکیه و بزرگترین شهر این کشور است که سالانه میزبان حدود ۶ میلیون نفر گردشگر، از بیش از ۲۰۰ کشور جهان است که طبیعتا به دلیل هم جواری با کشور ما ایران همه روزه تعداد فراوانی از هم میهنان ما را به سمت خود جذب میکند بدین سبب ما قصد داریم برای آگاهی بیشتر شما عزیزان توضیحاتی را در مورد استانبول به شما ارائه نماییم.

تاریخ کوتاه استانبول

پیشینه استانبول به دوران پیش از تاریخ باز میگردد، اما دوران شکوفایی این شهر در زمان کنستانتین آغاز میشود که این شهر را به عنوان مرکز مسیحیت جهان مورد توجه قرار گرفت بنا های عظیمی در این شهر ایجاد گردید، اما دوران اسلامی این شهر در زمان عثمانیان و با ورود سلطان محمد فاتح به این شهر شروع میگردد که این شهر به عنوان پایتخت اسلام و مشهور ترین شهر آن روز جهان شناخته میشده است از این رو تعداد جاذبه های این شهر بسیار زیاد است که در ذیل به بیان تعداد از شاخص های آن می پردازیم، جاذبه های استانبول و مکانهای دیدنی استانبول را میتوان مهمترین دلیل انتخاب تور استانبول دانست، شهر استانبول در کشور ترکیه تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار گرفته است.

اياصوفيه

این بنا نیز مانند شهر استانبول دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است و در ادوار مختلف تاریخ خود دست خوش تغییرات گسترده ای بوده است قطعا اصلی ترین جاذبه گردشگری شهر استانبول ایاصوفیه است که یکی از زیباترین معماری را دارد. ‏این بنای باشکوه ابتدا کلیسایی برای مسیحیان کاتولیک بوده که بعدها در زمان سلاطین عثمانی از آن بعنوان مسجد برای مسلمانان استفاده شد اما با گذر زمان تغییر ماهیت داده و تبدیل به موزه شد و امروزه یکی از ‏مشهورترین موزه های استانبول و بلکه کشور ترکیه می باشد. ‏‏‏ ‏

 

مسجد سلطان احمد (مسجد آبي)

از مساجد تاریخی متعدد استانبول مسجد سلطان احمد است که به دستور سلطان احمد اول پادشاه عثمانی بنا شد که رو به روی ایاصوفیه قرار دارد و به دلیل استفاده از کاشی های آبی در ساخت آن به مسجد آبی معروف شده است. معماری این مسجد شباهت بسیار زیادی به ایاصوفیه دارد با این تفاوت که تعداد مناره های آن به جای چهار عدد ‏شش عدد است که بسیار در جهان نادر است. این مسجد در قرن هفدهم ساخته شده است و یکی از شاهکارهای معماری عصر عثمانی ‏است که به نوعی تلفیق معماری اسلامی و بیزانسی است.

‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏‏

موزه باستانی استانبول ‏‏

موزه در همان محوطه ی کاخ توپکاپی قرار دارد و کلکسیونی خارق العاده و تاریخی دارد که شامل مجموعه ای از سرامیک ها ‏، کاشی های باستانی و مجسمه ها و آثار یونان باستان و امپراطوری عثمانی می شود.

مهم ترین قطعه ای که در این ‏موزه قرار دارد تابوت اسکندر کبیر است که قدمت و ارزشی بسیار تاریخی دارد. این موزه یکی از مهم ترین موزه های تاریخی ‏در خاورمیانه میباشد که توسط  الکساندر والری بازسازی شد و امروزه در شماره ۳۴۱۲۲ خیابان فاتح استانبول میزبان دوست داران تاریخ است

.

 موزه ۳ بعدی یا (‏Alive Museum‏)‏‎‎

جالب است بدانید نخستین موزه سه بعدی در اروپا Alive Museum است که  در تاریخ ۲۰۰۹ ساخته شده است، در این موزه همه چیز زنده به نظر می رسد، این موزه میتواند تجربه ای متفاوت را به شما ارائه نمایید. ‏ ‏ ‏ ‏‏‏‏ ‏

‏‏

 

 آب انبار باسیلیکا ‏

منظور از آب انبار باسیلیکا بنایی میباشد که به شکل مستطیلی ایجاد شده و یکی از ابتکارات رومیان در معماری بوده است همچنین باید گفت این آب انبار یکی از قدیمی ترین آب انبارها در جهان است این مکان بین قرن های سوم و چهارم میلادی ساخته ‏شده است که منبع آبی برای تامین آب  شهر بود و در زمان عثمانیان از این آب انبار برای تامین آب کاخ بزرگ قسطنطنیه و کاخ توپکاپی مورد استفاده قرار می گرفته است.

کاخ توپکاپي

یکی دیگر از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی این بنا است که به دستور سلطان مقتدر عثمانی محمد ساخته شد، این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره در استانبول واقع شده و چشم‌اندازی بسیار زیبا به تنگه بسفر دارد. به دلیل مکانی این کاخ که در تنگه بسفر میباشد و از آن به عنوان دژ نگهبانی نیز استفاده میشده دارای تعداد زیادی توپ بوده که به آن دروازه توپ گفته میشده و واژه توپکاپی تغییر شکل یافته آن است.

مینیاتورک ‏‎‎

پارک مینیاتوری ترکیه سازه ای جذاب که شما را به تماشای ترکیه ای در سایزی کوچک دعوت میکند. در این موزه معروف ترین نقاط کشور ترکیه را در ‏سایزی کوچک می بینید. تاریخ ساخت این موزه نه چندان دور و در سال ۲۰۰۳ میباشد
.

کاخ دلمه باغچه

این کاخ در زمان حکمرانی پادشاه عثمانی سلطان عبد المجید ساخته شد و بین سالهای ۱۸۵۶ تا ۱۹۲۲ بعنوان مرکز اصلی دولتی به کار گرفته می شده این کاخ  در قسمت ‏اروپایی استانبول قرار دارد و بزرگترین قصر در تمام ترکیه محسوب می شود، از جمله زیبایی های خاص این بنا معماری تلفیقی آن است.

بازار بزرگ (گرند بازار) ‏‏

این بازار از قدیمی ترین بازارهای جهان محسوب میشود که در سال ۱۴۵۵ ساخته شده است. این محوطه بیش از ۳۰۰۰ بازار دارد که ‏روزانه ۴۰۰۰۰۰ بازدید کننده را به طرف خود جلب میکند. این بازار بیشتر محصولات سنتی و قدیمی را ارائه می دهد که شامل فرش، ‏محصولات دست ساز یا محصولاتی نظیر چای، انواع روغن ها و چاشنی های غذایی می شود.‏‏‏ ‏

تنگه بسفر

یکی از جاذبه های طبیعی، تاریخی ترکیه است که توصیه میکنیم وقتی در استانبول هستید باید حتما ببینید، تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را از هم متمایز میکند.

حمام ترکی ‏ ‏‏

حمام ترکی که مربوط به قرن ها قبل می شود یکی از سنت های مشهور در ترکیه و جهان است. بسیاری آن را بهترین تجربه ‏حمام کردن توصیف کرده اند، بسیاری از گردشگرانی که به ترکیه سفر می کنند از آنجایی که نام حمام ترکی را بارها شنیده اند، بسیار مشتاق دیدن این حمام ها می باشند‏ و علاقه مند به تجربه آن هستند.

کلیسای چورا

این کلیسا که به نحو بسیار زیبایی ساخته شده نمونه ای کم نظیر از آثار دوره گوتیک محسوب میشود، دکوراسیون داخلی این کلیسا دست نخورده باقی مانده و به همین دلیل آن را از سایر کلیساها در تور استانبول منحصر به فرد کرده است. کلیسای چورا به سه قسمت اصلی درگاه ورودی وهال، بدنه اصلی کلیسا و قسمت عبادت گاه تقسیم می شود.

برج گالاتا

این برج استوانه ای است که ۶۶٫۹ متر ارتفاع دارد در ابتدا برج کریست نامیده می شد، در سال ۱۳۴۸ توسط ژنُوایی ها به عنوان برج اصلی شهر ساخته شد و قرن ها بلندترین برج شهر بود باید گفت برج گالاتا در قرن شانزدهم به واسطه زمین لرزه ای خراب شد ولی دوباره بازسازی گردید. در زمان حکمرانی سلطان سلیمان از آن به عنوان زندان استفاده می کردند، این برج نیز همانند دیگر بنا های تاریخی ترکیه تغییر کاربری داده و به موزه و مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.

 

پارک امیرگان ‏

این پارک دارای بناهای رنگارنگ فراوانی است که زیبایی منحصر به فردی به آن داده است این پارک تاریخی از قرن ۱۷ بخشی از املاک مهم سیاسی محسوب می شد که در سال ۱۹۴۰ به شهر متصل شد همچنین باید گفت این پارک هرساله میزبان جشنواره های فراوانی مانند جشنواره گل لاله در اردیبهشت است.

 مسجد سلیمانیه ‏‏‏‏‏‏‏

این مسجد یکی دیگر از مساجد منحصر به فرد استانبول است که توسط بهترین اساتید معماری عثمانی برای سلطان سلیمان ساخته شد و دارای چهار مناره است در حیاط این مسجد آرامگاه تعداد زیادی از سلاطین و مشاهیر ترکیه قرار دارد و مانند دیگر مساجد استانبول در معماری آن از سبک های اسلامی و بیزانسی الهام گرفته شده است.

میدان تکسیم

معروف ترین میدان ترکیه و استانبول میدان تکسیم است که در محدوده اروپایی استانبول جای دارد و به دلیل وجود shopping center فراوان روزانه گردشگران بیشماری را به خود میخواند.