تور استانبول 28 بهمن 97

فایل pdf
زمستان 97 ( بهمن )
4 شب و 5 روز
پرواز کرندون
تعداد بازدید : 6849
بروزرسانی : 1397/10/16
تاریخ انقضا : 1399/12/29
شهر(ها) : استانبول ,
کشور(ها) : ترکیه ,

تور استانبول 28 بهمن 97  رفت: 28 بهمن *** برگشت: 02 اسفند


با پرواز صبح به شب
قیمت ها بعد از تاریخ ذکر شده تغییر خواهد کرد.


هتل و درجه دو تخته ( هر نفر)
BEYAZ KUGO 3* 1.090.000
MARINEM 4* 1.150.000
LISTANA 4* 1.170.000
EURO PLAZA 4* 1.190.000
KERVANSARAY 4* 1.230.000
TITANIC BUSSINES 5* 1.290.000
GOLDEN AGE 4* 1.290.000
CRYSTAL 4* 1.290.000
CROWN PLAZA 5* 1.350.000
GRAND OZTANIK 4* 1.350.000
ELIT WORLD 5* 1.500.000

* خدمات تور : پرواز . هتل با صبحانه . راهنما . ترانسفر .1 گشت شهری
 
* توضیحات :
کلیه قیمت ها به تومان می باشد.
ساعت تحویل اتاق 14 و تخلیه اتاق 12 می باشد.
نرخ کودک زیر 2 سال 200.000 تومان می باشدو کودک بدون تخت 850.000 تومان می باشد.
کلیه هتل ها و پرواز چارتر و غیر قابل استرداد یا هر گونه تغییرات می باشد.
مسئولیت کنترل پاسپورت بابت اعتبار و هرگونه ممنوعیت خروج از کشور به عهده خود مسافر می باشد.


استانبول پایتخت تاریخی کشور ترکیه و بزرگترین شهر این کشور است که سالانه میزبان حدود ۶میلیون نفر گردشگر، از بیش از ۲۰۰کشور جهان است که طبیعتا به دلیل هم جواری با کشور ما ایران همه روزه تعداد فراوانی از هم میهنان ما را به سمت خود جذب میکند بدین سبب ما قصد داریم برای آگاهی بیشتر شما عزیزان توضیحاتی را در مورد استانبول به شما ارائه نماییم.
تاریخ کوتاه استانبول
پیشینه استانبول به دوران پیش از تاریخ باز میگردد، اما دوران شکوفایی این شهر در زمان کنستانتین آغاز میشود که این شهر را به عنوان مرکز مسیحیت جهان مورد توجه قرار گرفت بنا های عظیمی در این شهر ایجاد گردید، اما دوران اسلامی این شهر در زمان عثمانیان و با ورود سلطان محمد فاتح به این شهر شروع میگردد که این شهر به عنوان پایتخت اسلام و مشهور ترین شهر آن روز جهان شناخته میشده است از این رو تعداد جاذبه های این شهر بسیار زیاد است که در ذیل به بیان تعداد از شاخص های آن می پردازیم، جاذبه های استانبول و مکانهای دیدنی استانبول را میتوان مهمترین دلیل انتخاب تور استانبول دانست، شهر استانبول در کشور ترکیه تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار گرفته است.
اياصوفيه
این بنا نیز مانند شهر استانبول دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است و در ادوار مختلف تاریخ خود دست خوش تغییرات گسترده ای بوده است قطعا اصلی ترین جاذبه گردشگری شهر استانبول ایاصوفیه است که یکی از زیباترین معماری را دارد. ‏این بنای باشکوه ابتدا کلیسایی برای مسیحیان کاتولیک بوده که بعدها در زمان سلاطین عثمانی از آن بعنوان مسجد برای مسلمانان استفاده شد اما با گذر زمان تغییر ماهیت داده و تبدیل به موزه شد و امروزه یکی از ‏مشهورترین موزه های استانبول و بلکه کشور ترکیه می باشد. ‏‏‏ ‏
 
مسجد سلطان احمد (مسجد آبي)
از مساجد تاریخی متعدد استانبول مسجد سلطان احمد است که به دستور سلطان احمد اول پادشاه عثمانی بنا شد که رو به روی ایاصوفیه قرار دارد و به دلیل استفاده از کاشی های آبی در ساخت آن به مسجد آبی معروف شده است. معماری این مسجد شباهت بسیار زیادی به ایاصوفیه دارد با این تفاوت که تعداد مناره های آن به جای چهار عدد ‏شش عدد است که بسیار در جهان نادر است. این مسجد در قرن هفدهم ساخته شده است و یکی از شاهکارهای معماری عصر عثمانی ‏است که به نوعی تلفیق معماری اسلامی و بیزانسی است.
‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏‏
موزه باستانی استانبول ‏‏
موزه در همان محوطه ی کاخ توپکاپی قرار دارد و کلکسیونی خارق العاده و تاریخی دارد که شامل مجموعه ای از سرامیک ها ‏، کاشی های باستانی و مجسمه ها و آثار یونان باستان و امپراطوری عثمانی می شود.
مهم ترین قطعه ای که در این ‏موزه قرار دارد تابوت اسکندر کبیر است که قدمت و ارزشی بسیار تاریخی دارد. این موزه یکی از مهم ترین موزه های تاریخی ‏در خاورمیانه میباشد که توسط  الکساندر والری بازسازی شد و امروزه در شماره ۳۴۱۲۲خیابان فاتح استانبول میزبان دوست داران تاریخ است
.
 موزه ۳بعدی یا (‏Alive Museum‏)‏‎‎
جالب است بدانید نخستین موزه سه بعدی در اروپاAlive Museum است که  در تاریخ ۲۰۰۹ساخته شده است، در این موزه همه چیز زنده به نظر می رسد، این موزه میتواند تجربه ای متفاوت را به شما ارائه نمایید. ‏ ‏ ‏ ‏‏‏‏ ‏
‏‏
 
 آب انبار باسیلیکا ‏
منظور از آب انبار باسیلیکا بنایی میباشد که به شکل مستطیلی ایجاد شده و یکی از ابتکارات رومیان در معماری بوده است همچنین باید گفت این آب انبار یکی از قدیمی ترین آب انبارها در جهان است این مکان بین قرن های سوم و چهارم میلادی ساخته ‏شده است که منبع آبی برای تامین آب شهربود و در زمان عثمانیان از این آب انبار برای تامین آب کاخ بزرگ قسطنطنیه و کاخ توپکاپی مورد استفاده قرار می گرفته است.
کاخ توپکاپي
یکی دیگر از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی این بنا است که به دستور سلطان مقتدر عثمانی محمد ساخته شد، این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره در استانبول واقع شده و چشم‌اندازی بسیار زیبا به تنگه بسفر دارد. به دلیل مکانی این کاخ که در تنگه بسفر میباشد و از آن به عنوان دژ نگهبانی نیز استفاده میشده دارای تعداد زیادی توپ بوده که به آن دروازه توپ گفته میشده و واژه توپکاپی تغییر شکل یافته آن است.
مینیاتورک ‏‎‎
پارک مینیاتوری ترکیه سازه ای جذاب که شما را به تماشای ترکیه ای در سایزی کوچک دعوت میکند. در این موزه معروف ترین نقاط کشور ترکیه را در ‏سایزی کوچک می بینید. تاریخ ساخت این موزه نه چندان دور و در سال ۲۰۰۳میباشد
.
کاخ دلمه باغچه
این کاخ در زمان حکمرانی پادشاه عثمانی سلطان عبد المجید ساخته شد و بین سالهای ۱۸۵۶تا ۱۹۲۲بعنوان مرکز اصلی دولتی به کار گرفته می شده این کاخ  در قسمت ‏اروپایی استانبول قرار دارد و بزرگترین قصر در تمام ترکیه محسوب می شود، از جمله زیبایی های خاص این بنا معماری تلفیقی آن است.
بازار بزرگ (گرند بازار) ‏‏
این بازار از قدیمی ترین بازارهای جهان محسوب میشود که در سال ۱۴۵۵ساخته شده است. این محوطه بیش از ۳۰۰۰بازار دارد که ‏روزانه ۴۰۰۰۰۰بازدید کننده را به طرف خود جلب میکند. این بازار بیشتر محصولات سنتی و قدیمی را ارائه می دهد که شامل فرش، ‏محصولات دست ساز یا محصولاتی نظیر چای، انواع روغن ها و چاشنی های غذایی می شود.‏‏‏ ‏
تنگه بسفر
یکی از جاذبه های طبیعی، تاریخی ترکیه است که توصیه میکنیم وقتی در استانبول هستید باید حتما ببینید، تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را از هم متمایز میکند.
حمام ترکی ‏ ‏‏
حمام ترکی که مربوط به قرن ها قبل می شود یکی از سنت های مشهور در ترکیه و جهان است. بسیاری آن را بهترین تجربه ‏حمام کردن توصیف کرده اند، بسیاری از گردشگرانی که به ترکیه سفر می کنند از آنجایی که نام حمام ترکی را بارها شنیده اند، بسیار مشتاق دیدن این حمام ها می باشند‏ و علاقه مند به تجربه آن هستند.
کلیسای چورا
این کلیسا که به نحو بسیار زیبایی ساخته شده نمونه ای کم نظیر از آثار دوره گوتیک محسوب میشود، دکوراسیون داخلی این کلیسا دست نخورده باقی مانده و به همین دلیل آن را از سایر کلیساها در تور استانبول منحصر به فرد کرده است. کلیسای چورا به سه قسمت اصلی درگاه ورودی وهال، بدنه اصلی کلیسا و قسمت عبادت گاه تقسیم می شود.
برج گالاتا
این برج استوانه ای است که ۶۶٫۹متر ارتفاع دارد در ابتدا برج کریست نامیده می شد، در سال ۱۳۴۸توسط ژنُوایی ها به عنوان برج اصلی شهر ساخته شد و قرن ها بلندترین برج شهر بود باید گفت برج گالاتا در قرن شانزدهم به واسطه زمین لرزه ای خراب شد ولی دوباره بازسازی گردید. در زمان حکمرانی سلطان سلیمان از آن به عنوان زندان استفاده می کردند، این برج نیز همانند دیگر بنا های تاریخی ترکیه تغییر کاربری داده و به موزه و مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.
 
پارک امیرگان ‏
این پارک دارای بناهای رنگارنگ فراوانی است که زیبایی منحصر به فردی به آن داده است این پارک تاریخی از قرن ۱۷بخشی از املاک مهم سیاسی محسوب می شد که در سال ۱۹۴۰به شهر متصل شد همچنین باید گفت این پارک هرساله میزبان جشنواره های فراوانی مانند جشنواره گل لاله در اردیبهشت است.
 مسجد سلیمانیه ‏‏‏‏‏‏‏
این مسجد یکی دیگر از مساجد منحصر به فرد استانبول است که توسط بهترین اساتید معماری عثمانی برای سلطان سلیمان ساخته شد و دارای چهار مناره است در حیاط این مسجد آرامگاه تعداد زیادی از سلاطین و مشاهیر ترکیه قرار دارد و مانند دیگر مساجد استانبول در معماری آن از سبک های اسلامی و بیزانسی الهام گرفته شده است.
میدان تکسیم
معروفترین میدان ترکیه و استانبول میدان تکسیم است که در محدوده اروپایی استانبول جای دارد و به دلیل وجودshopping center فراوان روزانه گردشگران بیشماری را به خود میخواند.
 
 

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. استانبول به عنوان سومین مرکز بزرگ توریسم جهان محسوب می‌گردد. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

کلان شهر استانبول به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال  ۲۰۱۰انتخاب شده‌است.
تعدادی از جاذبه های گردشگری استانبول

    ایاصوفیا

    مسجد سلطان احمد

    کیزکوله سی (برج دختر)

    مینیا تورک

    استانبول بوغازی (تنگه استانبول-بسفر)

    روملی حصار ( قلعه رومی)

    یدی کوله (هفت برج)

    گالاتا کوله سی (برج گالاتا)

    کاخ توپکاپی

    کاخ بیلر بی

    کاخ چیراغان

    کاخ های دلما باهچا

    بام استانبول (تپه های چاملیجا)