تور نمک آبرود رامسر

فایل pdf
1397
1 شب و 2 روزه
زمینی اتوبوس vip
تعداد بازدید : 19138
بروزرسانی : 1397/8/2
تاریخ انقضا : 1400/12/16
شهر(ها) : شمال ایران , رامسر , نمک آبرود ,
کشور(ها) : ایران ,
                                      (نمک آبرود)
تاریخچه نمک آبرود
شهر توریستی نمک آبرود که در دوازده کیلومتری غرب چالوس واقع شده قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی 650 هکتار در بر می گیرد . حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن ( از ارتفاعات سلسله جبال البرز ) تشکیل داده است.
 
وجود پارک های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی شهرک نمک آبرود با وسعت تقریبی 200 هکتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده است . ضمن آنکه در جنوب این اراضی دامنه کوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه های بصری فوق العاده واقع شده است .

 

تله کابین نمک آبرود

مرتفع ترین تله کابین کشور را در این شهرک می توانید سوار شوید و بعد از ۱۲دقیقه به قله #کوهستان مدوبن برسید .برای وارد شدن به محوطه تله کابین باید به ضلع جنوب شرقی شهرک بروید. تله کابین نمک آبرود یکی از امن ترین تله های کشورمی باشد که تاکنون هیچ مشکلی و حادثه ای در تله کابين اتفاق نیفتاده است.

جاذبه‌های تفریحی نمک آبرود

دریاچه مصنوعی با پدالو، زمین تنیس، پیست دوچرخهسواری خانمها و آقایان، زمین اسکیت،پاور هنگ گلایدر و اسکای واکر، شهربازی نمکآبرود، پرواز با هواپیمای دونفره، مراکز خرید، رستوران‌ها، غرفه‌های بوتیک لباس و صنایعدستی، فرش، لباس‌های چرم، عکاسی، آرایشگاه و سرانجام مرکز تفریحی ساحل دریا را می‌توان از میان دیگر امکاناتی نام برد که شما می‌توانید در آن لحظاتمفرحی را تجربه کنید.

سورتمه سواری

اولین سورتمه ایران در شهرک نمک آبرود احداث شد، مسیری به طول ۱۲۵۰متر دارد که از میان درختان جنگل های نمک آبرود گذر می کند، سورتمه سواری در نمک آبرود هیجان و شوری وصف ناپذیر دارد؛ آنقدر که ممکن است چندین بار بلیط تهیه کنید و دوباره تجربه اش کنید.

مسیر دسترسی به نمک آبرود

از هرکجای ایران که هستید، خود را به جاده چالوس رسانده و مسیر خود را تا رسیدن به چالوس ادامه دهید. پساز آنبا طی مسیر ۱۳کیلومتری چالوس– نمکآبرودبه این شهرک گردشگری زیبا خواهید رسید.

 

 

بهترین فصل برای سفر به نمک آبرود

چالوس، در تمامی چهارفصل سال، تعطیلات پر گردشگری را پشت سر می‌گذارد، اما اگر بنا باشد زمانی برای سفر به نمکآبرود پیشنهاد کنیم بهار و تابستان پیش از سایر فصل‌ها خودنمایی می‌کنند.
   
پوشش گیاهی نمک آبرود
جنگلهای مازندران یکی از منابع مهم ثروت کشور به حساب می آیند، این جنگلها در اعتدال هوا و تنظیم رودها نقش داشته و از لحاظ صنعتی نیز بسیار حایز اهمیت اند. مساحت جنگلهای مازندران حدود 1،544،000 هکتار برآورد شده، که این جنگلها غالباً از درختان پهن برگ تشکیل یافته و از سایر جنگلهای ایران کاملاً متمایز است.
احداث شهرک نمک آبرود دو هدف عمده را مد نظر دارد
- ایجاد یک شهر اقامتگاهی – تفرجگاهی برای جذب جمعیت غیر ساکن شهرستانهای نوشهر و چالوس
- جذب سر ریز جمعیت شهرهای چالوس و نوشهر
 با توجه به موارد فوق احداث شهرک نمک آبرود تصویب شد و در تاریخ 7/10/62 مصوبه مذکور توسط وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ گردید . صدور پروانه احداث شهرک نمک آبرود در سال 1366 با استناد به همین مصوبه انجام گرفته است.
انواع درختان جنگلی نمک آبرود
در جنگلهای نمک آبرود انواع درختان جنگلی یافت می شود که اهم آنها عبارتند از:
بلند مازو و ممرز (در ارتفاعات میان بند) – آزاد (در ارتفاعات متوسط) – انجیلی (در ارتفاعات خیلی کم) – توسکا (در دره های مرطوب و کناره های جویبارها) – شمشاد که درختان آن همیشه سبزند (در میان بند) – افرا، نمرا، نارون (ملج یا اوجا) – زبان گنجشک (ون) – شاه بلوط و راش... (جنگلهای راش دارای اهمیت اقتصادی ویژه ای هستند).
   
 
 
 
 
    هتل مرتبط یافت نشد